نبض بانک:گرمترین و سردترین شهر ایران کجاست؟

به گزارش نبض بانک ، به نقل از فارس، صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز در غرب و جنوب غرب کشور و همچنین شمال غرب و شمال شرق و نیز سواحل خزر و نواحی مرکزی کشور بارش باران داریم.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: همچنین امروز در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان شاهد بارش باران هستیم که در مناطق سردسیر و مرتفع، با بارش برف همراه است.

وی گفت: امروز شدت بارش‌ها در استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، تهران، البرز، قم، قزوین و استان مرکزی است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز یکشنبه دوم آذر با حرکت این سامانه به سمت شرق از سمت غرب و شمال غرب کشور بارش‌ها به تدریج کاهش می‌یابد و عمده فعالیت سامانه بارشی در سواحل خزر، شمال شرق کشور، شرق کشور، مرکز کشور، برخی مناطق جنوب غرب، جنوب شرق و دامنه‌های جنوبی زاگرس خواهد بود.

وی اظهار کرد: فردا شدت بارش‌ها در شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، اصفهان، یزد کرمان و خراسان جنوبی خواهد بود.

ضیائیان گفت: روز دوشنبه سوم آذر فعالیت سامانه بارشی در کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی خواهد بود همچنین در این روز با عبور موجود دیگر از نوار شمالی کشور به تدریج در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل خزر همچنین خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در ارتفاعات و مناطق سردسیر پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان اضافه کرد: روز سه شنبه سوم آذر در ارتفاعات البرز مرکزی، هرمزگان و برخی مناطق سیستان و بلوچستان بارش پراکنده داریم و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش به صورت برف است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از چهار شنبه پنجم آذر سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود که به تدریج تا پایان هفته نیمه غربی کشور را در بر می‌گیرد.

وی اضافه کرد: در مناطقی که ذکر شد بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب و سیلاب، آب‌گرفتگی معابر، لغزندگی جاده‌ها و در ارتفاعات و شمال شرق بارش برف و در مناطق جنوبی گاهی رعدوبرق و احتمال بارش تگرگ محتمل است که توصیه می‌شود اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل ها، لایروبی رودخانه و مسیل‌ها، بازگشایی کانال‌ها و راه آب‌ها و پرهیز از صعود به ارتفاعات در دستور کار باشد.

ضیائیان تصریح کرد: دریای خزر در سه روز آینده مواج است همچنین خلیج فارس امروز و روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده ابری همراه با مه رقیق گاهی بارش پراکنده و در بعد از ظهر و شب نیمه ابری خواهد بود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۲ و ۵ درجه خواهد بود.

وی افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۳۰ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و بجنورد و اردبیل با کمینه دمای یک درجه زیر صفر، زنجان با کمینه دمای ۲ درجه زیر صفر، شهرکرد با کمینه دمای ۴ درجه زیر صفر و مشهد با کمینه دمای ۵ درجه زیر صفر، سردترین مراکز استان خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا