۳۰ شرکت خصوصی و ۳ بانک بزرگ ژاپن با همکاری یکدیگر پی آمدهای صدور ارز دیجیتال ین را مورد بررسی قرار خواهند داد

طبق گزارش منابع خبری ژاپن، ۳۰ شرکت خصوصی و ۳ بانک بزرگ این کشور با همکاری یکدیگر پی آمدهای صدور ارز دیجیتال ین را مورد بررسی قرار خواهند داد. این شرکت ها شامل کمپانی های بزرگ کارگزاری، بانک ها و شرکت های فناوری می شود.

 

به گزارش «نبض‌بانک»؛

هیرومی یامائوکا، رئیس کل سابق بانک مرکزی ژاپن، مدیریت ارشد اجرایی این گروه پژوهشی را برعهده دارد. آقای یامائوکا در ماه های گذشته چهره تاثیر گذاری در شناساندن مزایای ارزهای دیجیتال به جامعه تجاری ژاپن بوده است. بانک مرکزی ژاپن نیز اخیراً طی انتشار یک بیانیه نسبت به صدور ارز دیجیتال ین ابراز تمایل کرده است.

۸۰ درصد کل پرداخت های مالی در ژاپن از طریق اسکناس های کاغذی انجام می شود

80 درصد کل پرداخت های مالی در ژاپن از طریق اسکناس های کاغذی انجام می شود

کشور ژاپن همواره به عنوان کشوری که حجم گسترده ای از مبادلات مالی آن بر مبنای اسکناس های کاغذی صورت می گیرد، شناخته می شود. در ژاپن ۸۰ درصد کل پرداخت های مالی از طریق اسکناس های کاغذی انجام می شود. این عدد در برابر آمریکا با ۵۰ درصد و چین با ۳۰ درصد، عدد بزرگی محسوب می شود.

سه بانک بزرگ ژاپنی با ایجاد درگاه های مالی پرداخت دیجیتال و معرفی توکن های بهادار، در تلاش هستند درهای تجارت مالی این کشور را به روی فناوری های نوظهور باز کنند

سه بانک بزرگ ژاپنی با ایجاد درگاه های مالی پرداخت دیجیتال و معرفی توکن های بهادار، در تلاش هستند درهای تجارت مالی این کشور را به روی فناوری های نوظهور باز کنند.

یامائوکا اعتقاد دارد در نظام مالی ژاپن درگاه های پرداخت مالی متنوعی وجود دارد اما هیچ یک از آنها نتوانسته اند با روش های پرداخت سنتی رقابت کنند. بنابراین ژاپن در صدد است گام های تاثیرگذاری در راستای ایجاد تحولات بنیادین در نظام اقتصادی خود بردارد.

صدور ارز دیجیتال ین و ایجاد درگاه های قدرتمند برای مبادلات مالی در بستر شبکه های غیر متمرکز بانکی می تواند ارزش افزوده کلانی را به اقتصاد ژاپن اضافه کند. یامائوکا اعتقاد دارد صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی تنها از طریق هم افزایی بین بخش خصوصی و نهادهای متمرکز دولتی امکان پذیر است.

از طرفی دولت ژاپن چندان مایل نیست صدور ارز دیجیتال ین باعث خروج نفدینگی از بانک های تجاری این کشور شود. یامائوکا معتقد است با ایجاد همکاری گسترده بین نهادهای مالی در ژاپن می توان امیدوار بود ارز دیجیتال ین در آینده نزدیک در سطوح کلان ملی صادر شود./دکتر مهدی صادقی سردبیر نبض بانک

منبع: کوین تلگراف.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا