میزان توجه به محدودیت‌هایی کرونایی در پایتخت

بیش از ۱۰ روز از اعمال محدودیت‌های کرونایی در پایتخت گذشته و در این مدت بر اساس آنچه که مسئولان ستادملی مقابله با کرونا اعلام کرده‌اند، شمار موارد فوتی مربوط به کووید۱۹ در پایتخت روندی کاهشی داشته است. در این میان پلیس یکی از دستگاه هایی بوده که در اجرای این محدودیت‌ها نقش پررنگ و موثری داشت و به همین دلیل از رییس پلیس پایتخت این پرسش مطرح شد که میزان توجه شهروندان به محدودیت‌های اعمال شده برای کرونا در پایتخت چقدر بوده است.

                          میزان توجه به محدودیت‌هایی کرونایی در پایتخت                     

به گزارش «نبض‌بانک»؛ به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی با بیان اینکه پلیس طی ۱۱ روز گذشته اقدامات بسیاری را برای اجرای محدودیت‌های اعلام شده از سوی ستادملی مقابله با کرونا انجام داده است، گفت: در این میان پلیس راهور، پلیس راه، پلیس اماکن، پلیس مترو و … جزو فعال‌ترین بخش‌ها بودند و بر رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و … نظارت داشتند.

رحیمی درباره اینکه برخی گزارش‌ها و خبرها حاکی از عدم همکاری صنوف و فعالیت آنها پشت کرکره‌های بسته یا نیمه باز بود، گفت: انصافا اصناف همکاری خوبی در اجرای پروتکل‌ها داشتند. تلاش ما در مورد اصناف یک نگاه مدارا محورانه است و در همین راستا قبل از شروع مرحله جدید طرح، از اصناف دعوت کردیم و آنها را درباره وظیفه دینی و اخلاقی‌شان توجیه کردیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: انصافا نیز در نتیجه این اقدامات همکاری خوبی را از سوی اصناف شاهد بودیم، البته هستند واحدهایی که رعایت هم نمی‌کنند، اما می‌توان گفت که بالای ۹۰ درصد از صنوف و واحدهای صنفی و مشاغلی که بر تعطیل بودنشان تاکید شده بود، رعایت کردند. ما هم تلاش کردیم تا درمورد صنوف قلیلی که پروتکل‌ها را رعایت نکردند در گام اول با تذکر و در صورت بی‌توجهی به تذکرات، با ابزارهای قانونی برخورد کنیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ تیم نظارتی در پلیس اماکن فعال هستند، افزود: علاوه بر آن تعدادی تیم مشترک با دستگاه های دیگر فعال شده وبه طور مرتب براین موارد نظارت می کنند.

رحیمی در مورد برخورد با تردد در ساعات غیرمجاز نیز گفت: در این مورد نیز هرچه از اجرای محدودیت ها گذشت، همکاری مردم بیشتر شد. حتی اوایل مواردی نظیر مخدوش کردن پلاک و … هم بیشتر دیده می‌شد که به مرور این موارد کمتر شده است.

رحیمی تاکید کرد: تمام شهروندان اعم از صاحبان صنوف و … باید بدانند که ستادملی مقابله با کرونا برای آن که ترددها و زنجیره انتقال ویروس از طریق ارتباطات انسانی را کم کند، این محدودیت‌ها را اعمال کرده و همه باید آن را رعایت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا