اینجا معلولیت، محرومیت نیست

به گزارش «نبض‌بانک»؛

بانک ملی ایران افتخار دارد با تسهیل خدمات دهی به مشتریان دارای معلولیت در شعب خود، این باور را محقق سازد که معلولیت در این بانک محرومیت نیست.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، سوم دسامبر مصادف با 13 آذرماه به عنوان روز جهانی افراد دارای معلولیت از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد نامگذاری شده است و بانک ملی ایران در راستای اهداف مشتری مداری و حمایت از جامعه دارای معلولیت کشور، همواره به دنبال تسهیل خدمات دهی به این بخش از مشتریان گرانقدر است.
نگاهی اجمالی به ساختمان های ادارای نشان می دهد که اغلب این ساختمان ها پاسخگوی نیازها و محدودیت های افراد دارای معلولیت نبوده و وجود مشکلات کالبدی، استفاده مفید از فضاهای شهری و ساختمان های عمومی را برای این دسته از افراد غیرممکن می سازد. بدین ترتیب سازگار کردن محیط و ساختمان های شعب بانک ملی ایران با شرایط این افراد که در عین حال به معنی رعایت شرایط دیگر گروه های جامعه اعم از سالمندان و بیماران نیز هست، ضروری به نظر می رسد.
در همین راستا این بانک ضمن توسعه بانکداری دیجیتال و نوین خود برای کاهش لزوم مراجعه به شعبه، با قرار دادن مشتری مداری در راس امور خود و همچنین تبلور این باور در تمامی ارکان بانک، تلاش کرده تا گامی در زمینه بهبود شرایط زندگی و کاهش مشکلات این دسته از مشتریان بردارد.
از این رو اداره کل مهندسی و املاک بانک نیز سعی داشته تا در تمامی برنامه های بازسازی و نوسازی شعب و ساختمان های خود تاکنون مسئله سهولت و امکان دسترسی افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی را حتی الامکان در طرح ها لحاظ کند.
با توجه به اینکه امکان بهره برداری برابر از امکانات، از حقوق انکارناپذیر تمامی افراد جامعه است و بانک ملی ایران بر این باور است موانع فیزیکی و اجتماعی نباید افراد دارای معلولیت را در استفاده از تسهیلات و خدمات شهری و رفاهی محروم سازد بنابراین تجهیز شعب و مناسب سازی ساختمان ها را در دستور کار خود قرار داده است.
تسهیل ورود و خروج به شعبه از طریق ایجاد رمپ، سطوح شیب دار، آسانسور و بالابرهای مناسب جهت حمل ویلچر، رفع موانع حرکتی ساختمان ها، تغییر ارگونومی گیشه های مخصوص بانک برای استفاده مشتریان دارای معلولیت، نصب راهنمای حرکتی در کف برخی شعب برای روشندلان، نصب کلیدهای آسانسور با خط بریل در برخی واحدها، ساخت سرویس بهداشتی و پارکینگ مخصوص معلولان و… از جمله این اقدامات است.
شعب ایثار، فردوس، امیریه، میدان شهدا، کارگشایی مولوی، دانشگاه تهران، میدان فردوسی، میدان جمهوری و… با بهره مندی امکانات مذکور آماده ارایه خدمت به مشتریان دارای معلولیت هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا