این زن چشم و گوش ترامپ است+عکس18+

به گفته منابع مطلع، مقامی که به عنوان چشم و گوش دونالد ترامپ در وزارت دادگستری آمریکا خدمت می‌کرد، پس از فشار بر کارکنان برای دریافت اطلاعات حساس درباره تقلب انتخاباتی و دیگر مسائلی که او بتواند تحویل کاخ سفید بدهد، از ورود به ساختمان این وزارتخانه منع شد.

                          این زن چشم و گوش ترامپ است                     

به گزارش «نبض‌بانک»؛  به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هایدی استیراپ، از متحدان استفان میلر، مشاور ارشد ترامپ چند ماه پیش بی سر و صدا به عنوان نماینده کاخ سفید در وزارت دادگستری آمریکا منصوب شد.

به گفته سه منبع مطلع، پس از آنکه مقام‌های ارشد وزارت دادگستری آمریکا از تلاش‌های او برای جمع‌آوری اطلاعات خودی‌ها درباره پرونده‌های جاری و کار این وزارتخانه درباره تقلب انتخاباتی مطلع شدند، ظرف دو هفته گذشته به او گفته شد تا این ساختمان را ترک کند.

این منابع گفتند، این مقام ترامپ متهم است که با نزدیک شدن به کارکنان این وزارتخانه از آنها می‌خواسته تا اطلاعاتی درباره تحقیقات از جمله مسائل مرتبط به تقلب انتخاباتی در اختیار او قرار دهند.

چنین اخباری در شرایطی منتشر می‌شود که ترامپ همچنان ادعاهایی را درباره پیروزی در انتخابات مطرح کرده و بدون ارائه اسناد و مدارکی از تقلب انتخاباتی گسترده به نفع جو بایدن صحبت می‌کند.

 

هایدی استیراپ همچنین بدون مشورت با مقام‌های ارشد این وزارتخانه یا دفتر حقوقی کاخ سفید، پیشنهاد کار به متحدان سیاسی در برخی از عالی‌ترین پست‌های وزارت دادگستری آمریکا را داده بود. به گفته یکی از منابع، او همچنین تلاش داشت در روند استخدام کارکنان ارشد دخالت کند که این نقض سیاست‌های منابع انسانی دولت آمریکاست.

وزارت دادگستری آمریکا در این رابطه اظهارنظر نکرده است. تلاش برای رسیدن به استیراپ هم ناموفق ماند.

این درحالیست که ویلیام بار، دادستان کل آمریکا پیشتر اعلام کرد دادستان‌ها و اف‌بی‌آی ادعاهایی مبنی وقوع تخلف‌های انتخاباتی را بررسی کرده و هیچ مدرکی دال بر تقلب گسترده که بتواند روی نتایج انتخابات تاثیر بگذارد، پیدا نکرده‌اند. با این حال، ترامپ با انتقاد از اظهارات ویلیام بار گفت وزارت دادگستری آمریکا “با جدیت مسائل را بررسی نکرده است.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا