در مورد علی اصغر زارعی در ویکی تابناک بیشتر بخوانید

در مورد علی اصغر زارعی در ویکی تابناک بیشتر بخوانید

به گزارش «نبض‌بانک»؛

کلیات


علی اصغر زارعی، در سال 1335 در تهران متولد شد. وی دارای دکترای مدیریت سیستم مهندسی برق و مخابرات و از اعضای مؤسس جبهه پایداری انقلاب اسلامی بوده است.

                          علی‌اصغر زارعی، نماینده سابق تهران درگذشت

 

تحصیلات


دکتر علی اصغر زارعی تحصیلات ابتدایی خود را در تهران و در دبستان “ادب” و دوران متوسطه را در دبیرستان “حافظ” و دبیرستان دکتر “هشترودی” طی نمود. در همان دوران با گروه های سیاسی مرتبط بوده و در فعالیت های مذهبی منطقه مشارکت جدی داشت. وی سپس در رشته “انفورماتیک” دانشگاه تهران پذیرفته شد. به دلیل فشارها و آزار و اذیت های خانواده اش توسط ساواک راهی آبادان گردید و در رشته مهندسی برق دانشکده نفت به تحصیل پرداخت. وی در دانشکده نفت فعالیت های مذهبی و سیاسی خود را ادامه داد و با گسترش فعالیت هایش در منطقه خوزستان در توسعه جنبش های دانشجویی در این منطقه نقش مؤثر و فعال داشت.

پس از حضور در جبهه های دفاع مقدس و بازگشایی مجدد دانشگاه ها با اتمام دروس دانشگاهی، دانشنامه  مهندسی برق را در گرایش مخابرات دریافت کرد.

علی اصغر زارعی، در سال 1377 در مقطع دکترای مدیریت (گرایش سیستم) دانشگاه تهران پذیرفته شده و این دوره را با موضوع پایان نامه “تبیین مدلی برای تبدیل سازمان های فعلی به سازمان چابک” به پایان رسانید.

 

 

فعالیت های سیاسی و نظامی پس از انقلاب


زارعی پس از پیروزی انقلاب عهده دار مسئولیت های سیاسی نظیر ریاست اداره تحقیقات ستاد مشترک سپاه در سال 1382، ریاست دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه امام حسین(ع)، مشاور امور آموزش عالی رئیس جمهور در دولت نهم و نمایندگی مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از مردم تهران بوده است.

علی اصغر زارعی، با پیروزی انقلاب اسلامی به کمیته انقلاب پیوست. با تشکیل سپاه پاسداران مسئول آموزش سپاه آبادان و مسئول بسیج آبادان شد. پس از شروع جنگ تحمیلی به سازماندهی نیروهای مردمی در آبادان و منطقه خوزستان پرداخت. در همین دوران بود که دو بار زخمی شده و به افتخار 45 درصد جانبازی نائل آمد. در سال 1379 درحالی که قائم مقام دانشگاه امام حسین(ع) بود با مجموعه اعضای هیئت علمی دانشگاه ها که در حرکتی خودجوش نسبت به تشکیل بسج اساتید اقدام نمودند، همکاری کرده و یک سال بعد به ریاست سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی کشور انتخاب گردیده و تا سال 1385 در این مسئولیت انجام وظیفه کرد.

 

 

مجلس شورای اسلامی


وی نماینده حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در دوره‌های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی بوده‌است.

 

درگذشت


علی اصغر زارعی نماینده سابق مردم تهران و جانشین سابق پدافند غیرعامل  شامگاه روز یکشنبه 16 آذر 1399 درگذشت. این اتفاق پس از جراحی سر و بستری در بیمارستان رخ داد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا