سرمایه‌گذاری تحقیقاتی ۸.۹ میلیون دلاری سنگاپور در حوزه بلاک‌چین

به گزارش «نبض‌بانک»؛

سنگاپور برنامه تحقیقاتی ۸.۹ میلیون دلاری خود را با حضور یک گروه تحقیقاتی از چندین نهاد دولتی، در حوزه بلاک چین به منظور تامین و تجارت زنجیره ها آغاز کرد

به گزارش سکه نیوز به نقل از فایننس مگنت، گروهی از سازمان های دولتی سنگاپور در حال آماده شدن برای راه اندازی یک برنامه تحقیقاتی جدید با تمرکز بر فناوری های بلاکچین هستند. این پروژه با نام «برنامه نوآوری بلاکچین سنگاپور»، بالغ بر ۸.۹ میلیون دلار از بنیاد تحقیقات ملی این کشور بودجه دریافت خواهد کرد.

این گروه متشکل از تشکیلات اقتصادی سنگاپور، مراجع توسعه رسانه ای «اینفوکام» و بنیاد تحقیقات ملی سنگاپور است. هدف از این همکاری، توسعه تجاری سازی و تقویت قدرت پذیرش فناوری های بلاک چین توسط شرکت های سنگاپور و به خصوص شرکت های حاضر در شبکه تجارت، تامین و تدارکات است.

یک بیانیه مطبوعاتی درباره راه اندازی این برنامه توضیح داده است که این طرح مبتکرانه برای دخیل نمودن حدودا ۷۵ شرکت در طی سه سال آینده ایجاد شده است. در حال حاضر این گروه کارش را با بستر زنجیره تامین Dimuto آغاز کرده است. این گروه با یاری Dimuto در حال تلاش برای پیاده سازی یک سیستم بلاک چین است که بتواند مواد غذایی فاسد شدنی را برای بهبود اعتبار کار کشاورزان شناسایی کند.

کووید ۱۹  نیاز به سیستم های تجاری قابل اعتماد و امن در دنیای دیجیتال را بیشتر کرده است

طبق اعلام «تک کرانچ» ، بیماری کوید ۱۹ اهمیت  نیاز به زنجیره تامین از نوع بلاک چین و سیستم های تدارکی را برجسته تر کرده است.

به نوشته این نشریه، «پیتر اونگ» مدیر تشکیلات اقتصادی سنگاپور در این خصوص توضیح داد: کووید ۱۹  نیاز به سیستم های تجاری قابل اعتماد و امن در دنیای دیجیتال را بیشتر کرده است.

اونگ گفت: فناوری بلاک چین اعتماد به برنامه های کاربردی فعال در زمینه های زنجیره تدارکات، تامین و تجارت و سرمایه گذاری را تسهیل می کند.

این پروژه نشان دهنده آن است که دولت سنگاپور خود را به عنوان یک نهاد حامی فناوری بلاک چین معرفی می کند‌. این در حالی است که پیش از این سازمان مالی سنگاپور پروژه «یوبین» را در سال ۲۰۱۶ راه اندازی کردند‌.

بر اساس اعلام سایت سازمان مالی سنگاپور این پروژه راهی برای بررسی استفاده از بلاک چین در جهت تکمیل ظرفیت، تسویه حساب پرداخت ها و امور امنیتی ایجاد کرده است. این سازمان پس از انجام آزمایش های مختلف پروژه «یوبین» بیش از ۴۰ شرکت در ماه جولای، اعلام کرد که پایداری تجاری شبکه پرداختی چند ارزی آن به اثبات رسیده است.

منبع:فایننس مگنیت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا