سوزان رایس، در دولت بایدن سمت گرفت+عکس

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات که برآورد‌ها از پیروزی او در انتخابات حکایت مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا را به عنوان مدیر شورای سیاست‌گذاری داخلی کاخ سفید انتخاب کرد.

به گزارش «نبض‌بانک»؛

                          سوزان رایس، در دولت بایدن سمت گرفت

به گزارش تابناک به نقل از فارس، «سوزان رایس» که در دوران ریاست‌جمهوری «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا مشاور امنیت ملی کاخ سفید و نماینده آمریکا در سازمان ملل بود از سوی «جو بایدن» به عنوان مدیر شورای سیاسی کاخ سفید منصوب شده است.

رسانه‌های آمریکا در روز‌های گذشته نام سوزان رایس را به عنوان نامزد تصدی سمت‌های مختلف مرتبط با مسائل سیاست خارجی مطرح کرده بودند.

روزنامه گاردین درباره دلیل انتخاب سوزان رایس به شغلی که با مسائل داخلی آمریکا مرتبط است نوشته تیم انتقالی جو بایدن تلاش کرده از معرفی نامزد‌هایی که احتمالاً روند سختی برای تأیید صلاحیت در مجلس سنا پیش رو خواهند داشت خودداری کرده است.

جمهوری‌خواهان، سوزان رایس را یکی از مقصران حمله به سفارت آمریکا در بنغازی می‌دانند که به کشته شدن چند دیپلمات آمریکایی منجر شد.

سمتی که رایس اکنون برای آن معرفی شده به جهت آنکه ارتباطی با مسائل برون‌مرزی ندارد نیازی به تأیید در مجلس سنای آمریکا نخواهد داشت.

بایدن علاوه بر این، «دنیس مک‌دانوف»، رئیس سابق ستاد کارکنان کاخ سفید را به عنوان رئیس اداره امور کهنه‌سربازان معرفی کرد.

انتخاب رایس و مک‌دانوف در ادامه سیاست‌های جو بایدن برای استفاده از تیم باراک اوباما در دولتش صورت می‌گیرند.

تحلیلگران گفته‌اند انتخاب رایس به عنوان رئیس شورای سیاست‌گذاری داخلی کاخ سفید نشانه‌ای از اهمیت مسائل داخلی در دولت بایدن است.

انتظار می‌رود سوزان رایس نقش فعالی در سیاست‌های دولت ترامپ برای مهار شیوع ویروس کرونای جدید در آمریکا داشته باشد. مسائل مربوط به بهداشت، مهاجرت و مبارزه با نابرابری‌های نژادی هم از جمله دیگر مسائلی هستند که انتظار می‌رود در دستور کار او قرار داشته باشد.

بایدن در چند مصاحبه اخیرش تأکید کرده دولت او بازگشت به سیاست‌های اوباما نخواهد بود. با این حال شمار زیادی از افرادی که او تا کنون آن‌ها را برای حضور در سمت‌های ارشد به دولتش دعوت کرده مقام‌های دولت اوباما هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا