بیش از ۱ میلیارد دلار در قرارداد هوشمند اتریوم ۲ ذخیره شده است

رمز ارز اتر ارسال شده به قرارداد هوشمند اتریوم ۲ به بیش از ۱.۵ میلیون واحد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، با توجه به قیمت اتریوم در بازار، ارزش اترهای سهام‌گذاری شده در این قرارداد به بیش از ۱ میلیارد دلار رسیده است. روند ارسال اتر به این قرارداد همچنان در حال افزایش است.

۱.۵ میلیون اتر سهام گذاری شده است

ماه اخیر شبکه اتریوم فاز صفر اتریوم ۲ را راه‌اندازی کرد. این فاز با معرفی قرارداد هوشمند استیکینگ اتریوم ۲ راه‌اندازی شده است. در حال حاضر تعداد ۱.۵ میلیون رمز ارز اتر در این قرارداد سهام گذاری شده است. (مشاهده لحظه‌ای سهام گذاری اتریوم در قرارداد هوشمند اتریوم ۲). همراه با افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم، سرمایه جدید وارد بازار ارزهای دیجیتال شده است. روند ورود سرمایه به بازار اتریوم نیز افزایشی بوده است. این قرارداد هوشمند تقریبا ماه اخیر و با معرفی بیکن چین اتریوم ۲ راه اندازی شده است.

برای راه اندازی فاز صفر اتریوم حداقل به سهام گذاری ۵۲۴,۰۰۰ ارز دیجیتال اتر نیاز بود. راه اندازی این فاز، اولین گام در راه اندازی اتریوم ۲ است. اتریوم با راه اندازی این فاز به الگوریتم اثبات سهام تبدیل خواهد شد. در این فاز هر نود با خریداری و سهام گذاری ۳۲ رمز ارز اتر، به ولیدیتور این شبکه تبدیل خواهند شد. برخی صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال نیز به صورت نیابتی سهام گذاری اتریوم ۲ را انجام می‌دهد. به طور مثال صرافی کراکن با جمع آوری ۱۰۰,۰۰۰ رمز ارز اتر از جانب کاربران خود، نود تایید کننده در اتریوم ۲ راه اندازی کرده است. در حال حاضر تعداد ۳۰,۰۰۰ نود در اتریوم ۲ راه اندازی شده که این تعداد بسیار بالاتر از آن چیزی است که این شبکه برای راه اندازی فاز صفر اتریوم ۲ در نظر گرفته بود.

ریسک سهام گذاری در اتریوم  ۲

با توجه به تعداد نودها در شبکه اتریوم ۲، سود سهام گذاری در اتریوم ۲ به صورت سالانه ۱۵ درصد است. البته هرچه تعداد نودها در این شبکه افزایش یابد، سود نودها کاهش خواهد یافت. این افراد تا زمانی که شبکه اتریوم ۲ به صورت کامل راه اندازی نشود، اجازه برداشت اتریوم ها را ندارند. این فرآیند ممکن است چند سالی به طول بیانجامد. این مورد یکی از مولفه‌های اصلی در راه‌اندازی نود در شبکه اتریوم ۲ است. همچنین، در صورتی که این نودها بر خلاف پروتکل اتریوم ۲ عمل کنند، شامل جریمه در این شبکه خواهند شد. این جریمه از تعداد اتریوم های سهام گذاری شده توسط نودها کسر خواهند شد.

صرافی کوین بیس نیز با راه اندازی سهام گذاری نیابتی اتریوم ۲ به دنبال مشارکت در این شبکه بلاک چین هستند. البته استفاده از صرافی‌های متمرکز ریسک دیگری را به سهام گذاری اتریوم ۲ می‌افزاید که افراد با استفاده از این صرافی‌ها، کنترل دارایی افراد به این صرافی ها واگذار خواهد شد که با توجه به زمانبر بودن سهام گذاری در اتریوم ۲ ممکن است در ماه ها و سالهای آتی قوانین سخت گیرانه تری وضع شود و دارایی افراد به خطر افتد.

افزایش تعداد اتریوم های سهام گذاری شده در اتریوم ۲ نشان می‌دهد که جامعه ارزهای دیجیتال به آینده اتریوم امیدوار هستند. موفقیت در اتریوم ۲ تاثیر بسیار زیادی بر جامعه ارزهای دیجیتال و مخصوصا حوزه دیفای خواهد داشت. کاهش کارمزد تراکنش ها و افزایش سرعت انجام تراکنش ها از اهداف این بروز رسانی است.

منبع: میهن بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا