دومین بانک بزرگ سوئیس به پولشویی برای کارتل‌ مواد مخدر قهرمان کشتی بلغارستان متهم شد

 

مقامات قضایی سوئیس به خاطر عدم جلوگیری بانک سوئیس از پولشویی یک گروه قاچاق مواد مخدر علیه این بانک سوئیسی اعلام دعوی قضایی کردند.

دومین بانک بزرگ سوئیس به پولشویی برای کارتل‌ مواد مخدر قهرمان کشتی بلغارستان متهم شد

به گزارش «نبض‌بانک»؛  به نقل از راشا تودی، مقامات قضایی سوئیس علیه بانک کردیت سوئیس اعلام دعوی قضایی کردند.

این مقامات معتقدند که کردیت سوئیس اقدامات متناسب برای جلوگیری از پولشویی یک کارتل بزرگ مواد مخدر را انجام نداده است.

بانک کردیت سوئیس دومین بانک بزرگ سوئیس به شمار می‌رود و متهم است اقدامات لازم برای جلوگیری از پولشویی مربوط به دارایی‌ها و املاک یک گروه بزرگ مواد مخدر بلغاری را اجرایی نکرده است.

گزارشات حاکی از آن است که این کارتل قاچاق مواد مخدر توسط یک کشتی‌گیر معروف بلغارستانی تشکیل شده و در زمینه قاچاق کوکائین و پولشویی‌های بزرگ دست داشته است.

این گروه مواد مخدر از پول حاصل از فروش کوکائین اقدام به خرید املاک در بلغارستان و سوئیس کرده است.

بنا به اعلام دادستانی کل سوئیس بین سال‌های 2004 تا 2007 سرکرده این گروه قاچاق مواد مخدر از حساب خود در کردیت سوئیس برای پولشویی و خرید املاک استفاده کرده است.

مقامات قضایی سوئیس می‌گویند: مقامات و ناظران بانک کردیت سوئیس در زمان افتتاح حساب برای سرکرده این باند قاچاق و نظارت بر تراکنش‌های مالی آن قوانین مربوط به مبارزه با پولشویی و حتی قوانین داخلی این بانک را هم رعایت نکرده‌اند.

برای متهم کردن بانک کردیت سوئیس حدود 12 سال تحقیقات به عمل آمده است و در پرونده تشکیل‌شده یکی از مدیران سابق کردیت سوئیس و یکی از اعضای باند قاچاق مواد مخدر متهم شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا