مدیران صنعت نفت و پتروشیمی نجومی بگیر محسوب می‌شوند؟

به گزارش «نبض‌بانک»؛

از یک سو مدیران صنعت پتروشیمی در تلاشند تا رقم‌های بالای دریافتیشان را طبیعی جلوه بدهند، از سوی دیگر بهارستانی‌ها معتقدند که حقوق ۵۰ میلیونی برخی از این مدیران نجومی است.

نفتی ها /درحالی که بسیاری از  نمایندگان مجلس از رسیدگی به وضعیت حقوق‌های نجومی مدیران  گفته‌اند و به حقوق ۵۰ میلیونی و حتی بیشتر مدیران صنعت پتروشیمی اشاره کرده اند بسیاری از همین مدیران این میزان حقوق را در مقایسه با میزان دریافتی مدیران همین حوزه در سایر کشورها بسیار عادی دانسته اند.
حالا از یک سو مدیران صنعت پتروشیمی در تلاشند تا رقم‌های بالای دریافتیشان را طبیعی جلوه بدهند، از سوی دیگر بهارستانی‌ها معتقدند که  حقوق ۵۰ میلیونی برخی از این مدیران نجومی است.
درهمین راستا پایگاه تحلیلی خبری “نفتی‌ها” نظرسنجی هفته گذشته خود را به همین موضوع اختصاص داد و بسیاری از  مخاطبین نفتی ها که اغلب هم از  کارشناسان و متخصصان حوزه صنعت نفت و پتروشیمی هستند حقوق ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومانی را هم نحومی دانستند.

اردیبهشت ماه سال ۹۵ بود که اولین بار و به صورت جدی موضوع حقوق های نجومی با انتشار حقوق برخی مدیران دولتی در فضای مجازی داغ شد و افکار عمومی را متوجه خود کرد به گونه ای که رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در دیدار رئیس جمهور و اعضای هئیت دولت در تاریخ ۳/ ۶/ ۹۵ فرمودند:در این قضیه مردم اعتمادشان ضربه خورده ، ببینید مردم خیلی از این ارقام بزرگ و مانند اینها را هضم نمی کنند .
اما متأسفانه علیرغم تأکیدات رهبری، دیوان محاسبات و دولت هیچگونه پرونده‌ای در دستگاه قضایی برای متخلفان تشکیل ندادند تا جایی که مجدداً در تاریخ ۷/ ۹/ ۹۵ فرمودند: ناتمام ماندن کارها، سؤال و اشکال ایجاد می کند و اکنون این وضعیت در بعضی از بخشهای مختلف کشور دیده می شود که از جمله این مسائل، موضوع حقوق های نجومی است و این موضوع از مسائل مهمی است که نتیجه رسیدگی به آن برای مردم روشن نشد و سؤالات در ذهن مردم باقی ماند.
با این حال هنوز هم از سامانه بی سروسامان ثبت حقوق و مزایا که دولت مکلف بود طی سال اول قانون برنامه ششم توسعه نسبت به راه اندازی آن اقدام کند خبری نیست و همین موضوع باعث شده تا امکان دسترسی به اطلاعات برای نهادهای نظارتی و مردم فراهم نباشد، هر چند هنوز حتی معلوم نیست سقف حقوق‌ها چه قدر است و در کل چه میزان حقوق، نجومی محسوب می‌شود؟

شما مخاطبین عزیز “نفتی‌ها” همچنان می‌توانید برای شرکت در این نظرسنجی اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا